Bezpieczeństwo stosowania.

 

Farby Annie Sloan uzyskały  certyfikat bezpieczeństwa dla zabawek przyznawany przez niezależny ośrodek certyfikujący zgodnie ze ścisłymi normami europejskimi. Farba była oceniana przez eden z czołowych europejskich ośrodków badawczych, który potwierdził jej pełną zgodność z normą BS EN 71-3:2013.
    Farba Chalk Paint® jest nietoksyczna i ma bardzo niską zawartość LZO. Nie zawiera ołowiu, jest bezzapachowa i nie zawiera glikolu etylenowego.
Farby Annie Sloan uzyskały  certyfikat bezpieczeństwa dla zabawek przyznawany przez niezależny ośrodek certyfikujący zgodnie ze ścisłymi normami europejskimi. Farba była oceniana przez jeden z czołowych europejskich ośrodków badawczych, który potwierdził jej pełną zgodność z normą BS EN 71-3:2013.
    Farba Chalk Paint® jest nietoksyczna i ma bardzo niską zawartość LZO. Nie zawiera ołowiu, jest bezzapachowa i nie zawiera glikolu etylenowego.
Farbami kredowymi można malować będąc w ciąży, natomiast woskowanie zaleca się pozostawienie innej osobie (wosk ma w swoim składzie alkohol).
    Jeśli nie ma takiej możliwości, aby ciężarną zastąpiła inna osoba, sugeruję woskować na zewnątrz, bądź w bardzo przewiewnym pomieszczeniu, aby ograniczyć ilość wdychanych oparów. Sugeruję również do woskowania założyć rękawiczki.
Farby Annie Sloan mają bardzo delikatny zapach, prawie niewyczuwalny. Mi kojarzy się z zapachem mokrej kredy. Można malować farbami w domu, zapach farby pozostanie niezauważony przez domowników.