O farbach Annie Sloan

o farbach Annie Sloan

Kilka słów o Annie Sloan

Annie Sloan jest jedną z najbardziej poważanych światowych ekspertek w dziedzinie dekoracyjnego malowania wnętrz. Annie Sloan opracowała swoją słynną już farbę  dekoracyjną Chalk Paint® w 1990 roku. Wówczas na rynku nie była dostępna żadna farba o właściwościach, których poszukiwała Annie, więc postanowiła stworzyć  własną.

Farba Chalk Paint® która została stworzona z myślą o malowaniu mebli, ale jest także używana do ścian, podłóg, a nawet wykorzystywana w malowaniu obrazów. Produkty oferowane przez Annie powstały dzięki jej wiedzy na temat farb, pigmentów oraz historii sztuki.

o farbach Annie Sloan

Bezpieczeństwo stosowania

Farby Annie Sloan Chalk Paint® można bezpiecznie malować zabawki dziecięce.

Farby uzyskały  certyfikat bezpieczeństwa dla zabawek przyznawany przez niezależny ośrodek certyfikujący zgodnie ze ścisłymi normami europejskimi. Farba była oceniana przez jeden z czołowych europejskich ośrodków badawczych, który potwierdził jej pełną zgodność z normą BS EN 71-3:2013.

Farba Chalk Paint® jest nietoksyczna i ma bardzo niską zawartość LZO. Nie zawiera ołowiu, jest bezzapachowa i nie zawiera glikolu etylenowego.

o farbach Annie Sloan

Zastosowanie

Metal – można malować wszystkie artykuły wykonane z żelaza. Farba Chalk Paint pomoże ożywić stare mosiężne i metalowe okucia i uchwyty, a nawet chroni i spowalnia proces rdzewienia.

W ogrodzie – Chalk Paint można użyć na ścianach zewnętrznych, meblach ogrodowych (z wyjątkiem drewna tekowego), na metalach, betonie, na matowym plastiku, nawet na terakocie. Wystarczy pozostawić ją do utwardzenia przez noc, a następnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką przed wystawieniem na deszcz. Nie ma potrzeby używania wosku.

Szafki kuchenne – można przeprowadzić wspaniałą metamorfozę przy użyciu farb Chalk Paint. Nałóż przynajmniej dwie warstwy farby, następnie zabezpiecz powierzchnię przy użyciu matowego lakieru Annie Sloan. Można również zabezpieczyć meble za pomocą wosku Clear Wax – nałóż dwie lub trzy warstwy.

Ściany – zastosuj gąbkowy wałek, lub w celu uzyskania struktury duży pędzel. Po wyschnięciu farby można zawoskować ścianę używając dużego pędzla.

Barwienie i malowanie tkanin – przy pomocy roztworu farby i wody możliwe jest wybarwienie naturalnych tkanin a także przemalowanie powłok tapicerowanych mebli.

o farbach Annie Sloan

Zalety

  • przepiękna paleta kolorów stworzona przez Annie Sloan w nawiązaniu do historii architektury i sztuki
  • bardzo duża wydajność 1 litr – ok. 13 m2
  • nie wymagają specjalnego przygotowania podłoża – podkładu, gruntowania, szlifowania, wystarczy odtłuścić powierzchnię wodą z płynem do mycia naczyń lub benzyną ekstrakcyjną.
  • aksamitne, matowe  wykończenie
  • przylegają do większości powierzchni, szybko i łatwo dając wspaniałe efekty
  • bardzo szybko schnie, ok 30 – 60 min
  • nietoksyczne, bezwonne i ekologiczne
  • pobudzają kreatywność
o farbach Annie Sloan

Pielęgnacja woskowanych powierzchni

Do czyszczenia rys lub plam, należy użyć lekko wilgotnej szmatki, ewentualnie wody z odrobiną delikatnego mydła.

Przy większych zabrudzeniach polecam nanieść na czystą bawełnianą ścierkę odrobinę wosku i przetrzeć zabrudzoną powierzchnię.
Woskowany przedmiot należy trzymać z dala od działania wysokich temperatur.

Ponieważ wosk rozpuszcza się w alkoholu,  używanie go np. na barze nie jest wskazane.

o farbach Annie Sloan

Czyszczenie narzędzi

Pędzle po malowaniu dokładnie umyj ciepłą wodą.

Możesz także korzystać z pędzli przy aplikacji wosku. W celu usunięcia wosku z pędzla, wystarczy umyć go w gorącej wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń.